Yönetim Kurulu Mesajı

Değerli Ortaklarımız,

Aşılanma oranının artmasıyla birlikte koronavirüs etkisini gün geçtikce kaybetse de yine de can almaya devam ediyor. Biz de Bursa Ecza-Koop olarak vaka sayılarının artması ile birlikte toplum ve çalışanlarımızın sağlığı için hizmet akışımızı etkilemeyecek şekilde birimler bazında yarı zamanlı evden çalışma uygulamamızı tekrar başlattık. Ayrıca toplantılarımız, iş hizmetlerimiz ve görüşmelerimizde de pandemi önlemlerini almaya devam ediyoruz.

Ortaklarımızın pandeminin ekonomideki olumsuz etkilerinden zarar görmemesi adına tüm gücümüzle çalışıyor, bu dönemde iş plan ve stratejilerimizi ise geliştirmeye devam ediyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik konjonktür, pek çok ilacın ödemeden çıkarılmış olması, dışa bağımlı olmamız gibi hususların bulunması ciddi sorunlara yol açabiliyor. Tüm bu süreçlerin sonucu olarak, eczane ekonomisi de büyük oranda daralmayla karşı karşıya kalıyor. Sorunların çözümü konusunda Bursa Ecza-Koop olarak meslektaşlarımızı  koruyacak her türlü politika ve stratejiye destek vermeye hazırız. Ayrıca toplum sağlığı adına atılacak tüm olumlu adımlarda da kararlı ve gönüllüyüz. Bu anlayışımız doğrultusunda eczacı odalarına, meslek örgütlerine ve çatı kuruluşlarına ziyaretlerimizi devam ettirerek çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Teknoloji ve bilimi temel alarak yeni dünyaya uyum sağlamak, ortaklarımızın faydasına uygun hizmetlerde bulunmak ve olası değişikliklere hazır olarak mesleğimizi doğru konumlandırmak amacıyla stratejik planlama toplantılarımızı gerçekleştirdik. Paydaşlarımızın memnuniyetini ve topluma katkı sağlamayı benimsediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda ve kooperatifçiliği etkili temsil etmek çerçevesinde paydaşlarımız ile de bilgi alışverişi yaparak oluşturduğumuz bu toplantılarda geleceği ve geleceğin değişken süreçlerini temel alıyoruz.

Tüm bu plan ve projelerimizi hayata geçirirken aynı zamanda Ciro Prim Sözleşmemize dahil olan ortaklarımıza özel ‘’Eczane İşletmeciliği’’ seminer serisini organize ettik. 6 seriden oluşan seminerler ile eczacılığın A’dan Z’ye tüm aşamalarına değinerek ortaklarımıza iş geliştirme süreçlerinde katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Ve bu ay ebediyete intikal ettiği 10 Kasım’da Atamızı, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz. Atatürk’ün devrim ve ilkelerini yaşatma ve koruma konusundaki kararlılığımız, ülkemizi ve mesleğimizi geleceğe taşıma konusundaki gayretimiz devam edecektir.

Saygılarımızla…

BEK Yönetim Kurulu